Smutná zpráva

Až nyní jsem našla sílu napsat Vám smutnou zprávu, která nás zasáhla na konci ledna tohoto roku. 

27. ledna nám do psího nebe odešla naše zakladatelka chovu a nejúžasnější pes, kterého jsme kdy měli - naše jedinečná, dokonalá Charlottka. 

Charlotte byla fantastická fenka, která nás naučila opravdu všemu. Když jsme spolu začínali objevovat myslivost a lovecký výcvik, nikdy bych si nepomyslela, jak daleko to spolu dotáhneme. Charlotte se stala čekatelkou šampiona práce (nedokončili jsme ho z mého přesvědčení, že je jí lépe v praxi a ne zkouškách :D ). Stala se nejlepším českých psem na Mezinárodní soutěži retrieverů, kde obsadila fantastické 2. místo a získala titul Nejlepší práce v poli. 

Posbírala mnoho a mnoho titulů i na výstavách, o čemž svědčí její tituly Český šampion krásy a také Český grand šampion krásy! 

Vtáhla jsem ji i do dění na flyballových kolbištích - stále je to nejrychlejší zlatý retriever s PP, který kdy flyball běhal. Vysloužila si tam předzdívku smutný klaun (před startem jen v naprostém klidu ležela na dráze a vypadalo to, že se snad nikdy nemůže rozběhnout, a že ji to vlastně ani nebaví) - velký omyl! Byla moc šťastná. 

Ostatně jako u všeho, co s námi dělala. Za svůj život odpracovala tisíce a tisíce hodin v canisterapii, kde mi byla velkou oporou. 

Celý život milovala nás jako její smečku, nikdy nepotřebovala vodítko, byla snad nejvychovanější pes, kterého jsem poznala. 

Jako dnes si pamatuji, když jsme spolu začínali chodit na hony a kolik jsme si vyslechli posměšků a narážek, co tam s tímhle bílým gaučovým psem chci jako dělat... Během pár let, ale ukázala svoji jedinečnou, precizní práci a situace se obrátila... V lovecké sezóně nám zvonil telefon s prosbou, abychom s Charlotte přišli k nim na hon či naháňku. 

Všichni víme, že takovýto pes se Vám naroí jednou za život. 

 

Děkujeme ti, Charlottko, že jsme mohli být součástí tvého života!! Pozdravuj tam nahoře a moc tě prosíme - sešli nám sem dolů na zem nějakou zlatou holčičku určenou právě pro nás. 
Navždy s láskou! 

Zpět »

Poslední fotogalerie

Celine a Winci

18.04.2021
Šárka a Michal Petříkovi
Sídliště 662
379 01 Třeboň

Šárka: +420.723202607
ICQ 352-810-720 (bilksa)
bilkova.s(at)centrum.cz