Krytí

Konec března byl pro nás ve znamení překvapení a hlavně velkého plánování. Celine nás všechny překvapila a rozhárala se o 4 měsíce dříve. :-( 

Nejen, že jsme rychle ještě přesouvali kontrolu dědičných očních vad, ale co pro nás bylo nejvíce obtížné byla změna krycího pejska. Původní plán byl vyjet za tmavě zlatým pejskem do ciziny, ale vzhedem ke kovidovým opatřením jsme nenašli žádný způsob, jak se do ciziny dostat. 

Objevila se tedy před námi velká výzva: najít k Celine nepříbuzného ženicha, který nám bude vyhovovat jak kvalitním exteriérem, skvělým zdravím a hlavně pevnou a veselou povahou. Velkým plusem by byla zlatá barva kožíšku. Během čtyřech dnů jsme obvolali snad půl republiky, nakonec velké díky patří Radce Stegurové, která mi pomohla vybrat několik kandidátů.

Nakonec nám nejvíce k srdci přirostl z Polska importovaný pejsek světle zlaté barvy                          MR. WINDSOR CASTLE Rozmachany OgonPes zlatý retriever v lese
Winci pro nás splňoval vše, až na původní plán krytí pejskem, který je čistý na Ichtyózu. Ichtyóza je nemoc, která způsobuje u goldenů lupy v srsti, není to život ohrožující vada a dá se s ní žít, jen je s tím potřeba počítat, že se může v tomto spojení vyskytnout. Jsou jedinci, kteří jsou geneticky postiženi, ale nikdy se jim nemoc neprojeví. Uvidíme, jak dopadne naše spojení. 


 

 

Celine s Wincim to společně ohromně slušelo. Věříme, že naše maličká úleva v podobě krytí dvou přenašečů na Ichtyózu se nám vrátí ve skvělých povahách a hlavně vynikajícím zdraví. 

Krytí proběhlo 31. března. Nyní budeme čekat a 23. dubna půjdeme se Celinkou na ultrazvuk, který nám ukáže, jestli se výlet za ženichem povedl. ;-) 

Zpět »

Poslední fotogalerie

Celine a Winci

18.04.2021
Šárka a Michal Petříkovi
Sídliště 662
379 01 Třeboň

Šárka: +420.723202607
ICQ 352-810-720 (bilksa)
bilkova.s(at)centrum.cz