Aramis "Ruppíček" složil canisterapeutické zkoušky

Jsem moc ráda, že se panička Ruppíčka rozhodla pro canisterapii a obzvlášť, že ji bere zodpovědně a rozhodla se pro naše sdružení Hafík

Na začátku července se zúčastnila našeho pětidenního výcviku, který je zakončený písemným testem pro páníčka a praktickou zkouškou pro tým (pes + psovod). Ano, možná se to někomu zdá po roční přípravě zdlouvahé... Ale zakládáme si na tom, že pejsi musí být dostatečně prozkoušeni a věřte mi, že za týden náročného výcviku se toho ukáže opravdu hodně!! Za půl hodinku během které některé organizace prozkouší pejska jsem přesvědčena, že nemohou odhalit drobné problémy, které se ale při praktickém nasazení mohou projevit a zapříčinit hodně problémů. :-( O tom, že by měl být dostatečné vzdělaný i psovod pejska snad nemusí být ani řeč. Vždyť možná budou společně navštěvovat děti s ADHD, DMO, seniory, tělesně postižené osoby a každá cílová skupina má svá specifika a je zapotřebí k tomu při canisterapii přihlížet a stanovovat podle toho plán terapie. 

Lucka s Ruppíčkem zkoušky zvládli skvěle a oba jsou tak důkazem, že začít lze i v pozdějším věku pejska a to i s hodně velkým teperamentem! ;-)Přiji oběma, aby je canisterapie v životě naplňovala tak, jako naplňuje mne a aby třeba byla životním posláním pro Ruppíčka stejně, jako je pro Charlottku. 

Zpět »

Poslední fotogalerie

Vrh C

05.07.2018
Šárka a Michal Petříkovi
Sídliště 662
379 01 Třeboň

Šárka: +420.723202607
ICQ 352-810-720 (bilksa)
bilkova.s(at)centrum.cz