Charlotte od Kletecké hráze

VII. Mezinárodní soutěž retriverů 11. - 13.10.2013 (všestranné zkoušky přinášení retrieverů)

I. cena, 357 bodů, 2. místo, Nejlepší český retriever, Nejlepší práce na poli, CACT

Nám se s Charlotte povedlo vloni nominovat, a tak po velkém přemlouvání jsme přeci jenom vyrazily a neudělaly jsme vůbec špatně. :-)
Charlotte po celou dobu pracovala skvěle, nějaké ...chyby udělala panička, ale i tak nám to šlapalo výborně. Skončili jsme ve čtyřkách, pouze dvě trojky.
Jak už to na těžkých akcích bývá, rozhodovala poslední výměna skupin a někde opravdu poslední disciplína.
My jsme si v pátek vylosovali č. 14, což znamenalo poslední skupinu, ale chodily jsme s Charlotte první, což mi vyhovuje.
V sobotu ráno jsme nastupovaly na malý les - čtverec bez problémů, Charlotte pracuje rychle a během chvilky přináší oba kusy. Vlečka srstnaté také v pohodě, s pochvalou od rozhodčího, že králíka sbírala v letu. :D Vodění a odložení bez problémů, takže malý les samé 4.
Odopoledne velký les a obávaná barva, vím, že Charlotte barvy chodí skvěle, ale něco jiného je praxe a zkoušky... Znovu probíhá losování a chodit první je nám asi souzeno, takže rovnou nastupujeme na následování, to je bez problémů. Nasazuji Charlotte na barvu, přecházíme přes mýtinu, pak vede barva kus po cestě, Charlotte pokračuje po cestě, ale vidím, že tápe. Zamotáme se do řemenu a to je jasná známka toho, že ztratila barvu. Nesmím se otočit, tak hledám barvu očima, ale v obrovském vlhku, kdy ještě zapršelo barvu prostě nenacházím a musí nám jí ukázat.. Zjišťuji, že se barva prudce stočila doprava přes potok, překonáme potok a pokračujeme dost velkým tempem do obrovského kopce. V momentě, kdy už mám oči jako tenisák a začínám se bát, jestli jsme nepřešly, značí Charlotte teprv lože. Uff, jdeme dobře, pokračujeme dál vyšším porostem, sem tam přes trávu, přes ostružiní a už jsme na konci. Charlotte si kousne spokojeně do srny a já mám obrovskou radost. Pochvala od rozhodčích zahřeje snad víc, než ten překonaný krpál... :D Takže velký les 4, 3.
Neděle ráno a my se jdeme rovnou koupat - voda. Trošku se bojím, když zjišťuji, že si nemůžeme namočit psy, nastupujeme na handling, přicházíme zleva, tudíž vidíme první pravý kus, samozřejmě musíme poslat na levý. Charlotte se rozhlíží, kus vidí, jde na vodu, přináší, druhý kus je bez problémů do té doby, než se panička ohne pro kus a nešikovností jí upadne.. :-D 4, malá 3 z přinášení. Aport kachny z hluboké vody, vypadá bez problémů, ovšem do doby, než mne Charlotte s kachnou mine a šine si to rovnou k rozhodčím, povel a zase malá 3... Dohledávka kachny v rákosí, posílám Charlotte, ta vběhne do rákosí brzo, tak ji posílám dál, Charlotte mizí v rákosí a během pár vteřin je zpět s kachnou - 4. Prokletý marking, stojím, klepu se, posílám Charlotte, ta jde jako střela naprosto přesně, pochvala od rozhodčích - 4 (druhá čtyřka za dva dny)! :-)
Poslední střídání a nás čeká pole, počasí už malinko přitápí více, než bych si přála... První disciplína handling, posílám Charlotte na levý kus, malý oblouček, jinak krásně na kůl, druhý kus bez problémů - pochvala za rychlou práci na goldena a 4. Slídění s dohledávkou, vyrážíme slídit, Charlotte krásně pracuje přede mnou, neutíká, ihned reaguje na povely, kterých nemusím dávat moc, poctivě proslídíme vyhrazený úsek, výstřel a já Charlotte povzbuzuji v hledání. Vidím na ní, že už je jí horko, jazyk na vestě, posílám jí pod vítr, ona na dálku dostává do nosu bažanta, dojde si pro něj, přináší, posílám na druhou stranu, Charlotte si dojde pro vítr, dostane do nosu králíka a přináší. Slyšet od rozhodčích, že tak perfektní práci na poli dlouho neviděli je obrovské zadostiučinění po tom, co jsme si vyslechly, že je Charlotte k ničemu... Poslední disciplína - panička znervózněla, ale Charlotte v pohodě, pouštím na vlečku, rychlostí blesku po ní Charlotte letí, vezme bažanta, po 4 metrech si ho upravuje v mordě, aby neměla letku přes oči a sice pomalu, ale vrací se ke mně. Rozhodčí se smáli, že určitě věděla, že jsem jí řekla, že je to poslední disciplína a chtěla si mne tak vychutnat. Uff, předává. Máme hotovo!! Pole samé 4.
S úlevou usedáme do pohostinství a pomalu zjišťujeme, jak jsou na tom ostatní. Říkám si, že nebudeme snad nějak hluboko, jaké je mé překvapení, když nás volají do rozstřelu o 2. místo!? Charlotte spí jako špalek, já skoro také... Trošku ji rozdovádím a jdeme na handling, nastupujeme jako první, kůly jsou dost daleko, ale měly bychom to zvládnout. Za námi všichni účastníci a velká korona. Já se klepu jako ratlík... :D Hlavně si neudělat ostudu... Posílám Charlotte dopředu k lesu, tam ji otáčím doprava na kolík, dopískávám, Charlotte bere a vrací se zpět. Styl modelka a dívejte se na mne všichni, ale nese. :-) Druhý kolík, posílám Charlotte dopředu, ta se točí doprava, tak si ji zastavím a otočím doleva a posílám dál dopředu, dopískám, bere a BĚŽÍ! zpátky. :-) Uff, hotovo, potlesk od korony a myslím, že ostudu jsme si neudělaly. Nastupuje druhá fenka - chesepeak, fenečka byla s námi ve skupině, byli moc šikovní. Páníček ji posílá, běží ke kůlu, bere, ale cca 2 metry od něho se vyvenčí, druhý kus také bere bez problémů, ale opět 2 metry od páníčka problém - tentokrát pustila a začala kus olizovat. Štěstí tentokrát stálo více na naší straně.

 

Derby retrieverů ČR 22. - 23.6.2013 (zkoušky přinášení retrieverů)

I. cena, 197 bodů, 6. místo

Další vydrařené zkoušky Charlottky. Charlotte pracovala skvěle, odnesly jsme si pouze dvě trojky a z toho obě jsou paničky... Chtěla jsem jí do zkoušek moc kecat a navíc špatně, takže Charlotte pracovala perfektně nosem a já jí posílala úplně jinam, kde aport samozřejmě nebyl... Takže jsme na čtverci v lese ztratily drahocený čas a navíc jsme si vysloužily 3 z poslušnosti.

 

Mezinárodní všestranné zkoušky přinášení retrieverů 22. - 23.9.2012

I. cena, 357 bodů, 3. místo, res. CACT

Po vydařeném Jihočeském derby jsem nás přihlásila na všestranné zkoušky. Charlotte poslední dobou chodí výborně, pracuje vytrvale, daleko, ale se skvělým kontaktem na mne. Moc jsem si přála tyto zoušky dokončit a odnést si tak naše vysněné "U". Charlotte mi od první disciplíny dělala radost, opravdu precizní výkon. Odnesli jsme si jen dvě trojky - jedna byla z klidu na stanovišti, kdy Charlotte byla opravdu jako na drátkách a byly na ní znát ty stovky naháněk a druhá byla jen kvůli mé opatrnosti. Při odložení v lese jsem ji raději nechala na řemeni, byť toto ovládá. Konečný výsledek bylo fantastické 3. místo a titul res. CACT na těchto nejtěžších zkouškách pro retrievery.

 

 

Jihočeské derby retrieverů - 5. místo, nominace na Derby retrieverů 2013

Klubové podzimní zkoušky 4.8.2012

I. cena, 188 bodů, res. CACT

Klubové speciální zkoušky z vodní práce 5.8.2012

II. cena, 119 bodů (limitní známka z markingu 2)

Po našich "vydařených" zkouškách jsem se rozhodla, že nechám Charlotte pracovat jen v praxi a odchováme štěňátka. Když jsem se ale dozvěděla, že Jihočeské derby bude probíhat v nám známých terénech, rozhodla jsem se, že nás přihlásím. Chtěla jsem hlavně vyzkoušet, jak Charlotte bude reagovat na dvoudenní zkoušky. Brala jsem to jako zkoušku, jestli nás přihlásit na všestranné zkoušky, které byly můj sen. Charlotte pracovala oba dny skvěle, na podzimních zkouškách jsme se dostaly až do rozstřelu o vítěze. V neděli jsme pak celou dobu absolvovali výborně, až na marking, který je pro nás opravdu smrtelný. Charlotte vyrazila jejím klasickým šíleným tempem a kus samozřejmě přeběhla a pak dohledala... :-( Takže známka 3. Konečný výsledek z derby je ale skvělé 5. místo a nominace na Derby retrieverů 2013!

 

Klubové podzimní zkoušky - 28.9.2010
III. cena, 150 bodů (limitní známky ze slídění s dohledávkou 1, vlečka pernaté 1)

Na tyto zkoušky jsme vyrazili až do daleké Kutné Hory. Zkoušky byly v krásných terénech. Charlotte mi opět předvedla, že s ní se tedy nudit nebudu nikdy. Při nástupu na slídění jsem už věděla, že tady bude problém - slídilo se na poli, kde byla čerstvě zasetá řepka, takže jediný porost, který tam byl byla právě ona a to asi tak 5cm na zemí... Dle mého očekávání se Charlotte rozběhla, prohlédla okem a už se ode mne nevzdálila, takže známka 1. Další zajímavou disciplínou byla vlečka pernaté - Charlotte šla krásně po stopě, doběhla až ke kusu a místo, aby ho zvedla, tak si všimla zalehlého rozhodčího, lekla se a 9 minut vyštěkávala rozhodčího... Nakonec jsem ji "dořvala", kus zvedla a v posledních vteřinách předala, takže také známka 1. Ostatní disciplíny již byly bez infarktových stavů a v samých čtyřkách.

 

Speciální zkouška z vodní práce (SZVP) - 17.7.2010

II. cena, 130 bodů (limitní známka z práce v rákosí - 2)

Naše první lovecké zkoušky. Tyto zkoušky pořádal OMS Jindřichův Hradec. Charlotte pracovala perfektně, ale na první disciplíně jsme obdrželi dvojku za slídění a bylo nám řečeno, že proto, že vůbec nenahání.... No to je tedy divné, když je retrívr. Díky tomu, že toto byly naše první zkoušky a já byla nezkušená, jsem nic nenamítala a až na konečném nástupu jsem chtěla podat protest, ale moje chyba byla, že jsem nevěděla, že protest se podává ihned po disciplíně. No, nakonec jsme vše přešli a zkoušky dokončili s touto limitní známkou a i přesto s nejvyšším počtem bodů. Jsem ponaučena a jasně vím, že na zkouškách pořádaných OMS Jindřichův Hradec už mne nikdo neuvidí.

  
Ověření vrozených vloh retrieverů (OVVR) - 16.5.2010
Prospěl, 226 bodů

Na tuhle zkoušku jsme se vydaly se Charlottkou týden před mou svatbou a bez větších tréninků, spoléhala jsem na vrozené vlohy Charlotte a musím říct, že mě nezklamala. Pracovala krásně, panu rozhodčímu se moc líbila a opravdu nám kladl na srdce, abychom se dál věnovali loveckému výcviku, což samozřejmě dodržujeme.

 

Základní ovaldatelnost psa (ZOP) - 20.9.2009

Tahle zkouška byl takový náš pokus, já jsem se vrátila po čtrnácti dnech dovolené a rovnou jsme vyrazili. Naštěstí odloučení nebylo na škodu - právě naopak, a tak se nám celkem dařilo a zkoušku jsme složili na známku Velmi dobře.

 

Canisterapeutická zkouška - 23.8.2009

Tuto zkoušku jsme složili ve Výcvikovém canisterapeutickém sdružení Hafík, o.s. 

Canisterapii se momentálně věnojeme snad ještě více, než loveckému výcviku. Charlottku i mě to velice baví a já z ní mám ohromnou radost. Pravidelně polohujeme a hodně se zúčastňujeme jednorázových akcí v mateřských, základních školách a podobně.

Zpět »

Poslední fotogalerie

Celine a Winci

18.04.2021
Šárka a Michal Petříkovi
Sídliště 662
379 01 Třeboň

Šárka: +420.723202607
ICQ 352-810-720 (bilksa)
bilkova.s(at)centrum.cz