Amélia Lueur dorée

 Klubové Podzimní zkoušky (PZ) – 6.10.2013

I. cena 174 bodů 6. místo

Protože se nám v roce 2012 nepodařilo složit žádné zkoušky. Vytýčili jsme si pro následující rok nemalý cíl a to složit hned dvoje pracovní zkoušky SVP a PZ. Nenechali jsme nic náhodě, a jakmile jsme za sebou měli úspěšně složené vodky, vrhli jsme se na přípravu podzimek. Opojeni úspěchem ze SVP, jsme se ségrou, Amálkou, Atoskem a mojí ženou vyrazili do Vacíkova na klubovky. Poctivá práce se podařila zúročit a tak jsme i podzimky složili v první ceně. Celkově se na zkouškách umístila na pěkném 6. místě. Letos to pro nás byly poslední zkoušky a těšíme se na přípravu na příští rok. Naše cíle nejsou opět malé, chtěli bychom složit lesní zkoušky a  úspěšně absolvovat Jč derby.        

 

Klubové speciální zkoušky z vodní práce (SZVP) – 21.7.2013

I. cena 136 bodů 5. místo

     Na tuto zkoušku jsme se připravovali již před rokem, ale pro malý zájem byly námi vybrané zkoušky zrušeny. Jelikož jsme si vybrali nejzazší termín, museli jsme počkat do následujícího roku. Na tuto zkoušku jsme si s Miuškou poměrně věřili, už jen pro to, že jsme měli natrénováno z loňska. Večer před zkouškami jsem se vydal na sraz se spolužáky ze střední školy a snad právě proto jsem si v Rosovicích, kde se zkoušky konaly, nepřipadal vůbec nervózní. Moje klidná mysl a zbytek alkoholu v krvi jistě napomohly prvnímu úspěchu na poli pracovních zkoušek. Mia předvedla jeden ze svých nejlepších výkonů a nebýt trojky z vodění, mohli jsme bojovat o příčky nejvyšší.      

 

Podzimní zkoušky (PZ) – 1.9.2012

LU

Naše první opravdové zkoušky cíl alespoň lovecká upotřebitelnost (LU) na drobnou. Vše ostatní by bylo nad plán. Přihlásili jsme se na PZ malých plemen pořádané OMS ČB v Hartmanicích cca 20 km od ČB. Na zkouškách se nás sešlo celkem osm, tři zástupci Retrieverů a tři teriéři. Hned první disciplína slídění s dohledávkou vyřadila kompletní trojici retrieverů ze zkoušek. Já měl kliku, že Mia dohledala kus (první setkání s teplou zvěří) v 11. minutě. Po telefonické konzultaci se Šárkou jsme dodatečně požádali o možnost splnění limitních disciplín pro získání LU. Což nám bylo umožněno. Jako psovod musím konstatovat, že to pro mě byla veliká zkušenost a bylo jen štěstím, že nás posuzovali rozhodčí, kteří posuzují i na klubových zkouškách KCHLS. Disciplíny pro získání LU jsme úspěšně zvládli a tak se lovecká sezóna 2012 mohla rozjet v plném proudu i za naší přítomnosti.       

 

Ověření vrozených vloh retrieverů (OVVR) - 8.5.2012

Prospěl 221 bodů

    Vlohy byly vyvrcholením výcvikového pobytu v Malém Ratmírově. Zde jsme absolvovali čtyřdenní přípravu pod vedením zkušeného instruktora Pavla Maříka. Na závěr soustředění pořadatelé připravili ověření vloh, což pro nás s Miuškou byla premiéra loveckých zkoušek a odstartovalo to snahu za všestrannou upotřebitelností mého prvního loveckého psa.

 

Zpět »

Poslední fotogalerie

Celine a Winci

18.04.2021
Šárka a Michal Petříkovi
Sídliště 662
379 01 Třeboň

Šárka: +420.723202607
ICQ 352-810-720 (bilksa)
bilkova.s(at)centrum.cz